Alla inlägg den 28 oktober 2025
Nu då när det är HÖSTLOV den här veckan, så är det fritidsgård ute i Mariedalskyrkan precis som det ska vara sedan väldigt många år tillbaka!
~~Hepp, eftersom jag verkligen inte kunde hitta min mobiltelefon här hemma idag innan jag skulle åka iväg idag... så har ju jag varit helt "telefonlös" i väldigt många timmar!~~
Men jag kommer väl ut strax efter klockan tre, vilket kändes helt okey trots allt!
Då jag kom ut, så blev det att jag satte mig och hände lite med Martina & Iris vilket var både trevligt o roligt!
Innan jag tog mig ut idag så hade jag väl kanske tänkt att pärla nån pärlplatta, men gjorde ingenting sånt alls!
Men efter ett tag sen så blev det lite fika ihop med Iris, för jag tyckte väl att det var dags medan hon då spelade bordtennis/pingis... så jag gjorde ett litet tecken till henne att jag ville fika!
#höstlov2025 #fritidsgård
#1stormuggkaffemedmjölk
#1toast
#liteblandadegodisbitar
Beställde lite senare en portion nudlar med svampsmak också, fast det var tydligen ingen bloggvänlig
bild enligt Iris!

| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
| 1 | 2 | 3 |
4 | 5 | |||||
| 6 | 7 |
8 |
9 | 10 | 11 | 12 | |||
13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | |||
| 20 | 21 | 22 | 23 |
24 |
25 | 26 | |||
27 |
28 | 29 |
30 |
31 |
|||||
| |||||||||