Alla inlägg den 18 september 2025
Nu var det ett väldigt BRA tag sedan som jag var till Ortopedtekniska för att få mäta och ha sig för ny beställning av nya kompressionsstrumpor, men idag så har jag fått vara där ihop med en ledsagning vilket kändes helt okej eftersom de som ska ta på mig strumporna brukar ha sådana problem med att få på dem.
Skriver mer om detta vid ett senare tillfälle....
#reginblekinge
#ortopedtekniska
#kompressionsstrumpor
HOPPSAN!
Whoop-Whoop!
Nu när sommaren är över, så har det äntligen satts igång med Rastplats Mariedal Special där det serveras mat från klockan 17-18:30!
Den här gången så serverades det KRÄMIG BROCCOLISOPPA som verkligen var jättegott!
NU sp var det ju pasta & korv om man ville ha det i soppan också och även rostade solroskärnor!
HOPPSAN!
Igår så var det som vanligt bibelsamtal ute i Mariedalskyrkan och jag var där, men den här gången var vi inte så många. Men ändå var det trevligt att få träffas och kolla BIBELN!
Även om jag aldrig nån gång har läst min BIBEL troget, men kan nog tycka att det känns ibland lättare att ha sin fysiska bibel istället för bibel-appen!

| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | |||
| 8 | 9 |
10 | 11 |
12 |
13 |
14 |
|||
15 |
16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
|||
22 |
23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
| 29 | 30 |
||||||||
| |||||||||