Alla inlägg den 27 september 2025
Alltså, wow vilken fin och bra Ester Brunch man har fått vara med om den här lördagen från klockan 10-12 (men jag var lite sen, fast "bättre sent än aldrig" som man brukar säga)!
Men kom ju inte försent till den så kallade föreläsningen som Nina Månstråle hade och som var både bra och gripande med tanke på vad hon varit med om i sitt liv!
Nina Månstråle
TEMADAG!
För alla er som inte visste, så är det LÖSGODISENS DAG idag, och det är väl en dag som bör beaktas... eller hur?
Mnja, åtminstone tycker nog jag det i alla fall! Det kan ju vara väldigt gott med lösgodis ibland, och framför allt var man köper det för nånstans!
#lösgodisetsdag2025
Nu så var det fredag igår, och då var det lite dags för ytterligare en så kallad ledsagning vilket var både trevligt och roligt (för har man bara rätt person med sig, det är då det helt enkelt blir rätt från första stund).
Så då drog vi först bort till HEMMAKVÄLL, för första gången på hur länge som helst för mig! Det var verkligen jättemycket folk som var där då vi kom in... kändes nästan lite jobbigt, men gick bra i alla fall!
#hemmakväll
#lösviktsgodis
#2flaskorläsk
Sen så blev det en tur ut till MAX, för att egentligen kanske göra en liten favorit i repris... fast det blev inte riktigt som vi hade tänkt, hann inte sitta på plats och äta helt enkelt. Utan det fick bli till att beställa maten sittandes i bilen och då fivk jag äta det här hemma istället vilket också funkade bra!
#1cocacolazero
#1medelpommes #1grandchickenbuffalo
#3mozzarellasticks
#1lyxshakelyxcaramell

| Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
7 | |||
| 8 | 9 |
10 | 11 |
12 |
13 |
14 |
|||
15 |
16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
|||
22 |
23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | |||
| 29 | 30 |
||||||||
| |||||||||